Наш гість Євген Ковтонюк цікавий багатьма гранями – як мандрівник, провідний есперантист України, голова Фонду Василя Єрошенка, багаторічний практик йоги, фотохудожник. Об'їздивши майже увесь світ, Євген Миколайович зафіксував не лише унікальні краєвиди та визначні місця, розтоки людських доль, а й неповторні миті дивної взаємодії часу і простору.
›››
Ми «вимагаємо». А треба «створювати». Вимагати – означає визнавати систему. Виходить, неможливо відремонтувати автомат з газованими напоями, можна тільки вибити з нього собі хоч би пом’яту банку. Заїдання автомату – буцімто незмінна риса його первісної суті. Ідея така: автомат зламаний. Завжди. Але біда в тому, що ми навіть копнути той автомат не можемо. Замість того стоїмо і кричимо на нього: «Давай напої!»
›››
Наш гість – Анатолій Зборовський, історик і краєзнавець, директор Ірпінського історично-краєзнавчого музею, автор шкільного підручника «Історія рідного краю. Приірпіння», статей в Енциклопедії Сучасної України, понад чотирьох з половиною тисяч публікацій переважно краєзнавчої, військово-патріотичної, історичної, екологічної, культурологічної тематики у понад півтори сотнях газет.
›››
25 вересня в Будинку письменників (Банкова, 2) об’єднання пригодників та фантастів Київської організації НСПУ проводить зустріч з Володимиром Коскіним з нагоди виходу його книжки-фентезі «Бранці Землі, або Нашестя змій» (видавництво “Український пріоритет”).
›››
Це ж треба: мільярдер із якогось переляку запрошує поета на освячення свого приміського замку. Хіба що, як кажуть французи, „шерше ля фам”, – шукайте жінку серед причин. Це лише зав’язка. Важливіше, що класична гамлетівська дилема „бути чи не бути” отримує тут сильну корекцію з поправкою на теперішні реалії: „мати чи бути?” А невже неможливо це жорсте „чи” між дієсловами замінити чимось терпимішим, щоб Мати й Бути одночасно?
›››
Поет, критик, есеїст, публіцист Володимир Базилевський розчинився у великому філософі, ім’я якому – Володимир Базилевський. Авжеж, саме так – ми маємо справу з непересічним філософом. Просто наше суспільство цього не усвідомлює. Поки що. Володимир Базилевський – це філософія поезії і поезія філософії, навіть коли він препарує жорстоку прозу життя чи історію, яка часто є кривавою.
›››
В таку спеку подібне книжкове стовпотворіння могло статися лише тут, в перлині біля моря: знаменита Дерибасівська на чотири дні перетворилася на довжелезну книжкову галерею, яку складали сотні наметів, притиснутих один до одного з обох боків головної вулиці міста. Цьогорічна «Зелена хвиля» (вже 17-літня за віком) стала особливою, бо в її лоні тепер народився солідний фестиваль разом конкурсом під назвою „Корнійчуковська премія», названий на честь знаменитого земляка, одного з найкращих дитячих поетів світу Корнія Чуковського.
›››
Штучно провоковані "вкрай недружні" заяви російськихочільників відносно України нічого, окрім чергової хвилі виправдовувань українськими посадовцями та задекларованої па папері "незгоди" так і не викликали. Останні, певно, і донині не зрозуміли, що обурення й протести навряд чи щось змінять кардинально. Загальновідомо, що в світі рахуються з тими, хто вміє себе шанувати.
›››
Наш гість – Микола Славинський, типовий український галерник в царині слова з нетиповим, тобто талановитим поглядом на життя. Свою ниву він виорює широким плугом: як редактор, прозаїк, поет, критик, видавець, голова творчого об’єднання пригодників та фантастів Київської організації НСПУ. Славинський активно реагує віршами, аналітичними роздумами і статтями, рецензіями, есеями, оповіданнями. Підносить найкраще в людині. Плекає рідні заповідники – літературу, культуру та духовність.
›››