230 років тому російська імператриця Катерина II наказала зруйнувати Запорозьку Січ. Знищення Запорозької Січі є однією з найтрагічніших дат в історії утвердження української державності. Тим прикріший факт замовчування істориками, навіть вітчизняними, мотивів, які спонукали російську імперію до жахливої за своїми геополітичними наслідками акції.
›››
Якщо дивитися на Шевченка, як на таких митців, як Лермонтов, Пушкін, то вони теж малювали, але ці художники аматори. Аналогія така не годиться. Якщо порівнювати два великих таланти, яким наділений Шевченко: поезія і художнє обдарування, то ці два таланти ніколи не були в конфлікті, і вони йшли, більше того, в парі.
›››
Катастрофа 1941 року замовчувана в радянській історіографії, яка подає його не як катастрофу, не як небажання значної частини військових і цивільного населення боронити сталінський режим, а воно подається як період тимчасових невдач Червоної армії.
›››
Щоразу важче пояснити дітям, чому герой, побувавши в Берліні, потім знову повернувся до колгоспу. Неможливо пояснити дітям, за що воювали українці, які ледь щойно вціліли від голоду в 33-му і від терору в 37-му, організованого нашим рідним вождем і вчителем.
›››
В інтерв’ю Українській службі Бі-Бі-Сі останній командувач УПА Василь Кук: "Вояки Української повстанської армії не сподівалися перемоги над нацистськими і радянськими військами, але вірили в перемогу ідеї незалежної української держави."
›››
Україна втратила у минулій війні від 6 до 10 мільйонів людей. Українці воювали у різних військових формаціях. 60 роками згодом в новій незалежній Україні немає згоди щодо застосування терміну Велика Вітчизняна війна. У той час як майже ніхто не заперечує позитивних наслідків падіння нацистської Німеччини, є історики і політики які кажуть, що перемога Сталіна лише замінила в Україні одну тиранію іншою.
›››
Програма “Країна Інкогніта” на "Радіо Свобода": Ідея українського патріархату є аж ніяк не винаходом ХХ століття, а з’явилася вона значно раніше. Народи православної культури, виборюючи державність, виборювали і помісний автокефальний, тобто самовправний статус для своїх церков, а втрачаючи незалежність, втрачали цей статус.
›››
Фарбовані яйця - неминуча ознака Великоднього розговіння. Особливо вони користуються повагою в Україні. У деяких із слов'янських народностей, наприклад у гуцулів, існує справжній культ великодньої писанки, оточений старовинними легендами і безліччю особливих звичаїв.
›››
Про кремлівських старців ходило безліч дошкульних анекдотів. Чергову п’ятирічку, як відомо, було виконано за 4 генеральні секретарі, які влаштовували своєрідну гонку на катафалках. А тим часом певне зростання ВВП досягалося лишень за рахунок експорту нафти і газу. Необхідність змін висіла в повітрі. Тільки було неясно хто ці зміни розпочне...
›››
Згадаймо деякі з причин тієї трагедії, що сталася вже дев’ятнадцять років тому: енергоблок перебував у передремонтному стані, при будівництві були допущені помилки та брак, система локалізації аварій не відповідала нормативам якості, в науковій ідеї РМБК були невирішені питання, які довелося вирішувати під час експлуатації… Нікому нічого не нагадує? Невже трагедія нічому нас не навчила?
›››